Gelecek Tahmini Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına doğrultu veren bir fasılaç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri üzere şahsi detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sadık adımları atmaları ciğerin tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak taraf allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koskocaman ilişki göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi yaratmak, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve namına göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin banko bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha zait bilim sahibi olmak istiyorsanız, birfena terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin ciğerin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi ciğerin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına göre belirlenir ve birfena kişiye göre şahsiyet ve gelecekteki vakalar için bilim verebilir.

  2. Arslan ıtır: Alelumum 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur ciğerin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere yaşama şekline gösterge eder.

Burç yorumlaması için çok zait bilim sahibi olmak ciğerin, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

Terim Fehvaı
Doğum haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilim verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir gayrı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmaslahatimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse bile, sadık bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve daha katı çok husus için bilim tevdi konusunda olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir